W naszej ofercie znajdą Państwo ponad 150 różnego rodzaju suwmiarek. Dzięki tak szerokiemu asortymentowi znajdą Państwo u nas suwmiarki noniuszowe, suwmiarki zegarowe, suwmiarki cyfrowe, suwmiarki warsztatowe oraz suwmiarki specjalne. Oferowane przez nas produkty pochodzą od renomowanych zachodnich producentów takich jak OTMT, MITUTOYO czy OTG. Produktami tych producentów handlujemy już od 2002 roku, dlatego jesteśmy pewni ich precyzji oraz solidnego wykonania.

suwmiarka noniuszowa (u góry) i cyfrowa (na dole)

Suwmiarka jak jej używać

Na tej stronie w skrócie przedstawimy Państwu charakterystykę popularnego przyrządu pomiarowego jakim jest suwmiarka noniuszowa. Dowiecie się tutaj Państwo z czego jest zbudowana suwmiarka, czym różnią się od siebie poszczególne suwmiarki oraz jak za jej pomocą dokonuje się pomiarów. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z naszym działem technicznym, który z chęcią odpowie na wszystkie Państwa pytania.

Suwmiarki noniuszowe

Są to chyba najpopularniejsze ze wszystkich rodzai suwmiarek, jednak nie oznacza to że jest to prosty przyrząd pomiarowy. Sama idea zwiększenia dokładności pomiaru została wynaleziona przez francuskiego matematyka Pierre Vernier już 1631 roku!
Wbrew pozorom, tego typu urządzenia wymagają precyzyjnego wykonania z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów – i to właśnie te dwa czynniki wyróżniają oferowane przez nas suwmiarki od produktów konkurencji.

Z czego zbudowana jest suwmiarka

Suwmiarka zasadniczo zbudowana jest z trzech części:

  • prowadnicy na której znajduje się podziałka,
  • ruchomego suwaka,
  • elementów pomiarowych (szczęki wewnętrzne, szczęki zewnętrzne, wysuwka głębokościomierza).

Zakres pomiarowy suwmiarki

Standardowy zakres pomiarowy suwmiarki wynosi 150mm, jednak w naszej ofercie znajdziecie Państwo bardzo wiele różnego rodzaju suwmiarek. Nawet takie których zakres pomiarowy 3000mm.
Jednak sam zakres pomiarowy suwmiarki to jednak nie wszystko, bardzo ważna jest także dokładność pomiaru która w tradycyjnych suwmiarkach wygląda następująco:

  • do 0,01mm w przypadku noniusz 9mm lub 19 mm
  • 0,05 mm dla noniusza 19mm lub 39 mm
  • 0,02 mm dla noniusza 49 milimetrów.

Z kolei suwmiarki cyfrowe oraz suwmiarki zegarowe mają dokładność nawet do 0,01 milimetra!

Jak mierzyć suwmiarką?

Skoro już tak dokładnie omówiliśmy ten przyrząd pomiarowy, to pora odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie które brzmi: „Jak mierzyć suwmiarką”.
Obsługa suwmiarki jest niezwykle prosta, a za jej pomocą możemy mierzyć zarówno wymiary zewnętrze przedmiotu, wymiary wewnętrzne oraz dokonywać pomiaru głębokości.

Dokładny sposób pomiaru możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej:

Pomiar zewnętrzny

Pomiar wewnętrzny

Pomiar głębokości

Suwmiarka gdzie kupić

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zakupem suwmiarki, którą dostarczymy do Państwa w zaledwie dwa dni robocze, to zapraszamy do naszego sklepu internetowego w którym znajdują się aż 173 modele suwmiarek!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *