SIDERMECA jest to francuska firma, która powstała w 1982 roku i od tamtej pory, czyli od ponad 30 lat nieprzerwanie działa i produkuje wysokiej jakości maszyny oraz narzędzia. Początkowo firma miała postać jednoosobowej działalności gospodarczej, która prowadził mechanik Gilles Genin

sidermeca

Firma ciągle się rozwijała, aż w końcu zmieniła swoją formę prawną – nie była już jednoosobową działalnością, ale spółką która przeniosła swoją siedzibę do Champagnole.
Kolejnym kamieniem milowym w historii firmy, było przekazanie jej w ręce grupie młodych techników związanych z branżą mechaniczną.
Dzięki tej zmianie spółka poszerzyła swoją działalność i po 4 latach sprzedawała produkty nie tylko na terenie Francji jak to miało miejsce do tej pory, ale także rozpoczęła sprzedaż swoich maszyn do Szwajcarii, Belgii, Włoch czy Hiszpanii.
Zarząd firmy jednak nie spoczął na laurach i od tamtej pory konsekwentnie pracuje nad swoimi maszynami znajdując na nich kupców, nie tylko na terenie Europy, ale także na terenie Ameryki Północnej.

SIDERMECA, a Otelo

Z uwagi na tak dużą ekspansję firmy nie było możliwe, by ścieżki Otelo i SIDERMECA, nigdy się nie przecieły. Tak stało się właśnie w 2014 roku, dzięki czemu obecnie w naszej ofercie znajdą Państwo blisko 90 maszyn, wśród których aż 41 produktów to tokarki warsztatowe.